Plastická operace prsou u mužů

I muži stejně jako ženy se chtějí líbit. V současné době jsou příchody mužů na plastické chirurgie stále častější. Ženy chtějí mít dokonalá a pevná ňadra, muži chtějí mít dokonalý a pevný hrudník. A právě v tom jim často překáží zvětšená prsní žláza.

Gynekomastie

Je podmíněna zbytněním prsní žlázy,tuková tkáň může být více či méně současně přítomna.

Tato porucha se často objevuje u chlapců v pubertě a je hormonálně podmíněna. U mladých můžu 20 – 30 let se vyskytuje méně často.

Léčba:

Léčba gynekomastie probíhá ve spolupráci s endokrinologem. Chirurgická léčba nastupuje při neúspěchu konzervativní terapie a spočívá v extirpaci žlázy. Operace se provádí v celkové anestesii. Jizva-kolem dvorce bývá často nápadná stejně jako méně či více patrná propadlina pod prsním dvorcem.

Pseudogynekomastie-nepravá gynekomastie

Příčinou je nahromadění tukové tkáně v oblasti prsů u mužů ve středním a pozdějším věku.Protože tuková tkáň protkává i stroma prsní žlázy,budí i tato dojem zbytnění.

Tato, spíše estetická vada než zdravotní porucha, se vyskytuje u můžů se sklony k nadváze velmi často.Bývá z pochopitelných důvodů svými nositeli nelibě vnímána a snižuje u nich zájem o aktivity spojené s obnažením těla: koupání, opalování, sauna – někdy i o intimní kontakty.

Léčba:

Velmi efektní léčbou je zde liposukce. Pokud se provádí tumescentní technikou v lokální anestesii,odchází pacient po operaci domů. Po napuštění oblastí roztokem a nástupu anestesii se odsaje tuk a zároveň se jemnými kanylami naruší i prsní žláza,která se pak hojením retrahuje.

Pooperační režim představuje nošení těsné kompresní vesty s molitanovými pelotami po dobu 3-5 týdnů.I muži stejně jako ženy se chtějí líbit.

Máte zájem o tento zákrok?
Kontaktujte nás

Tento web je chráněn službou reCaptcha. Platí Zásady zpracování osobních údajů a Obchodní podmínky firmy Google.